Iepazīsies ar ekspluatācijā nodotiem Mežaparka Lielās estrādes būvniecības objektiem, kurus palīdzēja būvēt Metalland!

page-header-picture

Iepazīsies ar ekspluatācijā nodotiem Mežaparka Lielās estrādes būvniecības objektiem, kurus palīdzēja būvēt Metalland!

20.06 2021

Ziņas
Mežaparka estrāde

Beidzot, šis mirklis ir klāt!

Pirmdien, 21. jūnijā, plkst.11.00 Rīgas domes priekšsēdētājs Mārtiņš Staķis kopā ar kultūras ministru Nauri Puntuli, izglītības un zinātnes ministri Anitu Muižnieci un Dziesmu un deju svētku kustības pārstāvjiem iepazīsies ar ekspluatācijā nodotiem Mežaparka Lielās estrādes B2 posmā īstenotiem būvniecības darbiem – jaunizbūvēto estrādes centrālo ēku, saimniecības ēku un noliktavām.

Būvniecības darbus klātienē apskatīs arī Rīgas domes priekšsēdētāja vietnieks Vilnis Ķirsis, vicemērs Edvards Smiltēns, pilsētas izpilddirektors Jānis Lange, Rīgas domes Īpašuma departamenta direktora p.i. Vladimirs Ozoliņš, Īpašuma departamenta Būvniecības pārvaldes priekšnieks Rihards Rusins, arhitekti Juris Poga un Austris Mailītis, AS “LNK Industries” būvdarbu vadītājs Aleksejs Tokarevs, SIA “Rīgas meži” valdes priekšsēdētāja Anita Skudra, Latvijas Nacionālā kultūras centra direktore Signe Pujāte, Valsts izglītības satura centra Neformālās izglītības departamenta direktore Agra Bērziņa, Dziesmu un deju svētku padomes locekļi, projektā iesaistītie institūciju pārstāvji.

Mežaparka Lielās estrādes B2 posmā īstenotie būvniecības objekti Būvniecības valsts kontroles birojam tika nodoti 11. jūnijā.

Būvniecības B2 posma darbus sāka pagājuša gada oktobrī. To laikā ir izbūvēta sešu stāvu augsta estrādes centrālā ēka, kurai četri ir virszemes stāvi, bet divi pazemes stāvi ar kopējo platību 10 185 kvadrātmetri. Estrādes jumta kupolā ir ieklāts membrānas jumta segums 5324 kvadrātmetru platībā. Membrānas materiāls ir austs no AS “Valmiera stikla šķiedra” ražotās šķiedras un par audumu saausts uzņēmuma “Valmiera Glass UK” rūpnīcā Anglijā. Jaunais estrādes jumta segums pasargās dziedātājus no saules, vēja, un lietus kā arī nodrošinās estrādes akustiku.

Būvdarbu laikā ir uzbūvētas saimniecības ēkas un pārbūvēta arī katlu māja. Pabeigti teritorijas labiekārtošanas darbi un izbūvētas inženierkomunikācijas. Darbus pēc Rīgas domes Īpašuma departamenta pasūtījuma īstenoja uzņēmums AS “LNK Industries”. Jaunizbūvētā estrādē jau ir iespēja uzstāties 12 874 koristiem, kas ir gandrīz divas reizes vairāk, nekā iepriekš, kā arī uzņemt dejotājus paplašinātajā dejošanas laukumā. Pēc pārbūves estrāde svētku dalībniekiem būs ērtāka, vieglāk pieejama un drošāka.

Mežaparka Lielās estrādes atjaunošana aizsākās 2016. gada 11. martā, kad Rīgas pašvaldība un Latvijas Nacionālais kultūras centrs parakstīja līgumu ar Jura Pogas un Austra Mailīša arhitektu birojiem par būvprojekta izstrādi.

Oriģinālais raksts ir pieejams te.

You also might be interested:

Tikko aizvadīts METALCON 2023! Te ir kopsavilkums.

24 October 2023

Expo
IETEKMĪGĀKAIS METĀLA KONSTRUKCIJAS UN DIZAINA PASĀKUMS PASAULĒ Vairāk nekā 30 gadus METALCON ir bijusi vienīgā ikgadējā izstāde, kas veltīta tikai metāla pielietojumam celtniecībā un dizainā. Ar tās dinamisko izstāžu zāli, interaktīvām izglītības sesijām un piekļuvi nozares Who’s Who — apmeklētāji paļaujas uz to, ka METALCON nodrošinās inovācijas, risinājumus, rīkus un zināšanas, kas nepieciešamas, lai palielinātu savu biznesu, …

Metālapstrādes tehnoloģiju, iekārtu un instrumentu izstāde Varšavā (2024. gada 23.–25. janvāris)

23 October 2023

Expo
Metālapstrādes tehnoloģiju, iekārtu un instrumentu izstāde WARSAW METALTECH ir nozares pasākums, kura mērķis ir pulcēt vadošos uzņēmumus, tehniskos ekspertus un praktiķus no Polijas un visa Centrālās un Austrumeiropas reģiona. Izstāde piedāvā lielisku iespēju nodibināt biznesa attiecības, demonstrēt inovatīvas tehnoloģijas un apmainīties ar zināšanām un pieredzi. WARSAW METALTECH ir vieta, kur inovācijas atbilst praktiskajam pieprasījumam, un …

Spītējot krīzei, metālapstrādes nozare prognozē pieaugumu!

24 October 2022

Ziņas
Mašīnbūves un metālapstrādes rūpniecības asociācijas valdes priekšsēdētājs Toms Grīnfelds: “Neskatoties uz metāla deficītu, sankcijām un energoresursu cenu kāpumu, tieši speciālistu trūkums joprojām ir metālapstrādes nozares galvenā problēma. Savukārt vismazākā no problēmām ir pasūtījumi – to ir daudz.” Metālapstrādes nozare šogad prognozē 14% pieaugumu, neskatoties uz sarežģītajiem tirgus ap­stākļiem. Produktivitātes paaugstināšana metālapstrādes nozarē ir galvenā prioritāte …

Iepazīsies ar ekspluatācijā nodotiem Mežaparka Lielās estrādes būvniecības objektiem, kurus palīdzēja būvēt Metalland!

20 June 2021

Ziņas
Beidzot, šis mirklis ir klāt! Pirmdien, 21. jūnijā, plkst.11.00 Rīgas domes priekšsēdētājs Mārtiņš Staķis kopā ar kultūras ministru Nauri Puntuli, izglītības un zinātnes ministri Anitu Muižnieci un Dziesmu un deju svētku kustības pārstāvjiem iepazīsies ar ekspluatācijā nodotiem Mežaparka Lielās estrādes B2 posmā īstenotiem būvniecības darbiem – jaunizbūvēto estrādes centrālo ēku, saimniecības ēku un noliktavām. Būvniecības …